Pałac z przeznaczeniem na Dom Seniora

Opublikowano: 23-06-2024 | Wygaśnie: 21-09-2024

2 499 000,00 zł

pokaż adres email...

Dodane przez: crystal-home
Lokalizacja: Polska
Kujawsko-pomorskie

Szczegóły

Rynek: Wtórny
Powierzchnia (w m2): 1569,83
Ogrzewanie: gazowe
Rok budowy: 1867
Imię i nazwisko agenta: Inga Zawadzka-Furmanek
Adres e-mail agenta: inga.zawadzka-furmanek@crystal-home.pl

Opis

Zespół Pałacowo Parkowy Falborz Pałac Książąt Kujawskich z przeznaczeniem na PAŁAC SENIORA Z REHABILITACJĄ

Eklektyczny, wielobryłowy, w części środkowej piętrowy pałac wybudowany w 2 poł. XIX w. Cały pałac ma kształt zbliżony do prostokąta. Składa się on z siedmiu brył różnej wysokości i wielkości. Elewacja frontowa skierowana jest na południe. Cały pałac postawiony jest na cokole niwelującym spadek terenu. Dlatego też pod wschodnią częścią pałacu znajdują się piwnice. Pałac przykryty jest niskimi dachami. W części środkowej są one czterospadowe. Jedynym elementem ujednolicającym i porządkującym całość budowli są regularne boniowania narożników posiadające kapitelowe zwieńczenia. Elewacja frontowa posiada dwa dominujące elementy, okazały portyk wejściowy ze wspartym na czterech potężnych toskańskich kolumnach naczółkiem, umieszczony asymetrycznie oraz piętrowy, zdobiony, trzyosiowy ryzalit zwieńczony małym trójkątnym naczółkiem. Elewacja ogrodowa jest w zasadzie powtórzeniem rozwiązań zastosowanych od frontu. Jedyną znaczącą różnicą jest pominięcie zachodniego ryzalitu. Na osi portyku wejściowego znajduje się ganek, którego zwieńczenie pełni funkcję tarasu. Elewacja zachodnia nie posiada osi. Jest to ściana pałacu, która pozostała po rozebraniu dobudówki tarasowej pod koniec lat 80. Elewacja wschodnia jest symetryczna, trzyosiowa z dwuskrzydłowymi drzwiami na osi prowadzącymi do pałacu oraz drzwiami prowadzącymi do piwnic. Schody poprzedzające tę elewację są symetryczne względem niej. Schody te są dwubiegowe.

Krótka historia obiektu

W połowie XIII w. Falborz był własnością rycerską, należącą do Świętosława herbu Doliwa. W 2 poł. tegoż wieku dobra Falborz przeszły na rzecz księcia Kujawskiego, a już w następnym wieku stały się wsią królewską. W połowie XVIII w. dobra te przeszły na Przyłubskich, a po mniej więcej stu latach odkupione zostały przez Krzymuskich. Rodzina ta gospodarowała w Falborzu aż do czasów reformy rolnej.

Odtworzenie historii pałacu w związku ze złożonością jego budowy (wiele przebudów i dobudów) jest bardzo ciężkie. Przypuszcza się, iż pierwotny budynek stanął po 1867 roku z inicjatywy Marcina Krzymuskiego. Była to budowla symetryczna z piętrowym ryzalitem umieszczonym na środku. W latach 1912-1914 Henryk Krzymuski rozbudował pałac wg projektu architekta Rudolfa Świerczyńskiego. W czasie tej właśnie przebudowy nastąpiło najwięcej zmian. Dobudowano m.in. nowy reprezentacyjny portyk, trój bryłową przybudówkę z wieloboczną oranżerią na osi. Próbując równoważyć te nowe elementy z drugiej strony pałacu dobudowano m.in. taras. W obecnym czasie wnętrza pałacowe są bardzo przekształcone. Pierwotnie najprawdopodobniej pałac w Falborzu był budynkiem o układzie wnętrz dwutraktowym, z sienią i schodami znajdującymi się w północnej części budynku.

Główne informacje o działce:

Powierzchnia całkowita: 48.900,00m2

Powierzchnia dróg wewnętrznych: 1.610,00m2

Powierzchnia zabudowy: 849,84m2

Ogrodzenie: murowane, 2 bramy wjazdowe, częściowo segmentowe, na zapleczu w parku mocna wysoka siatka ocynkowana.

Okolica: piękne leśne tereny, położona na lewym brzegu rzeki Zgłowiączka (lewy dopływ Wisły)

Media: prąd, gaz, kanalizacja, linia telefoniczna

Pałac dane obecne:

Wysokość: 13,40m

Powierzchnia zabudowy: 584,18m2

Powierzchnia całkowita: 1.569,83m2

Powierzchnia użytkowa: 1.034,69m2

Kubatura: 5.786,67m3

Pałac dane docelowe:

Wysokość : 13,40m

Powierzchnia zabudowy: 849,84m2

Powierzchnia całkowita: 2.672,54m2

Powierzchnia użytkowa: 2.153,21m2

Powierzchnia użytkowa piwnic: 229,74m2

Kubatura: 10.055,70m3

Powierzchnia parkingów: 1200m2

Powierzchnia podwórza gospodarczego: 416,00m2

Ściany zewnętrzne: tynk strukturalny ATLAS STOPER

Rynek: pierwotny

Naszym klientom oferujemy: 10% rabatu na zakupy w Leroy Merlin Opiekę prawną Każda transakcja dokonywana za naszym pośrednictwem objęta jest ochroną ubezpieczeniową w PZU S.A. zgodnie z wymogami ustawy o gospodarce nieruchomościami.

Oferujemy bezpłatne wsparcie w uzyskaniu atrakcyjnego kredytu na zakup nieruchomości.

Zapraszam na prezentację. Szczegóły oferty: CRYSTAL HOME Inga Zawadzka - Furmanek numer licencji 22999, tel. 534 868 281

Informacje dotyczące opisu nieruchomości podane są przez właścicieli, mają charakter wyłącznie informacyjny i mogą podlegać aktualizacji. Oferta dotycząca nieruchomości stanowi zaproszenie do rokowań zgodnie z art. 71 Kodeksu Cywilnego i nie stanowi oferty określonej w art. 66 i art. 69 i następnych KC.

Oferta wysłana z programu IMO dla biur nieruchomości

Formularz kontaktowy

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentarze