Zamek na krańcu świata

Opublikowano: 21-08-2023 | Wygaśnie: 19-11-2023

7 500 000,00 zł

pokaż adres email...

Dodane przez: crystal-home
Lokalizacja: Polska
Dolnośląskie

Szczegóły

Rynek: Wtórny
Powierzchnia (w m2): 9000
Ogrzewanie: inne
Rok budowy: 1421
Imię i nazwisko agenta: Inga Zawadzka-Furmanek
Adres e-mail agenta: inga.zawadzka-furmanek@crystal-home.pl

Opis

Zamek Międzylesie szuka inwestora.

Przedstawiamy Państwu zespół pałacowo-zamkowy na szlaku Bursztynowym.

Zamek częściowo odrestaurowany z gotowymi projektami budowlanymi obejmującymi rewitalizację elewacji zewnętrznych oraz remont budynków i zaadoptowanie ich na zespół konferencyjno-hotelowy z częścią wypoczynkowo-rekreacyjną (basenową), salą balową oraz klubem nocnym.

PROJEKT OTRZYMAŁ POZWOLENIE NA BUDOWĘ.

Obecnie zespół zamkowo pałacowy funkcjonuje w 25%.

W północnym skrzydle zamku mieści się hotel na na 68 miejsc noclegowych w dobrym standardzie z możliwością zamiany dla młodzieży nawet do 90 miejsc, barokowa restauracja na około 178 miejsc, 2 sale myśliwskie na 70 miejsc, dwie sale konferencyjne (55 i 40 miejsc), dziedziniec i parking. Dodatkowo funkcjonują budynki podzamcza oraz częściowo zrewitalizowana sala balowa (na 200 os).

Na terenie przylegającym do zamku wybudowano kotłownię oraz budynki socjalno-administracyjno-hotelowe.

Założenie po remoncie i adaptacji obiekt idealnie wprost nadaje się na: ekskluzywny hotel z restauracją, SPA, salami konferencyjnymi oraz galeriami.

Pierwotny zamek wzniesiono około 1370 roku, a w latach późniejszych mieszano style( gotycki, renesansowy, barokowy), aż uzyskał ostateczną bryłę widoczną dzisiaj.

Całość składa się z dwóch części:

Zamku renesansowego z dziedzińcem i gotycką wieżą

Pałacu barokowego, którego korpus zorientowany północ-południe zamyka przestrzeń rynku oraz skrzydło boczne. Całość wraz z murem wygradza przestrzeń wewnątrz tworząc główny dziedziniec pałacowy. Zespół zamkowo - pałacowy otocza park ze stawem. Po północnej stronie kompleksu zlokalizowany jest kościół parafialny, który poprzez powiązania przestrzenne i funkcjonalne stanowi istotny element całego układu.

Pow. Użytkowa - 5 500 m (objęta projektem)

- 9 000 m2 (docelowo)

Pow. działki- 1.7800 ha na której znajduje się również park ze stawem

Ogrzewanie: 3 kotłownie gazowe, fotowoltaika i pompy ciepła

Obiekt położony jest na terenach oznaczonych w planie jako teren zabudowy usługowej, usługi turystyki oraz teren wód otwartych i płynących.

WYJĄTKOWA LOKALIZACJA

Miejsce z potencjałem Międzylesie to miasto leżące na ziemi kłodzkiej, w województwie dolnośląskim, przy granicy Polsko-Czeskiej.

Lokalizacja przy trasie międzynarodowej: linii kolejowej Wrocław-Praga (wraz ze stacją kolejową w mieście) i drogi krajowej nr 33 Polska-Czechy oraz bogactwo kulturowe i krajobrazowe regionu sprawiły, że Międzylesie jest znanym i wciąż odkrywanym ośrodkiem turystyczno - krajobrazowym.

Zamek zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie granicy Czeskiej.

Odległości:

do Kłodzka 33 km,

do Wrocławia około 110 km,

do Wałbrzycha 74 km.

Istnieje wariant dla inwestora jako zakup całej spółki.

Analiza opłacalności inwestycji wskazuje na to, że Zamek w krótkim okresie pozwoli zwrócić koszty rewitalizacji i będzie przysparzał zysków inwestorowi. Ma potencjał, żeby stać się jednym z największych i najciekawszych tego typu obiektów nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie środkowej ze swoim położeniem na styku Polski, Czech i niedaleko Niemiec i Austrii.

To tu zatrzymał się Król Polski wracając z Odsieczy Wiedeńskiej.

Naszym klientom oferujemy:

Opiekę prawną

Każda transakcja dokonywana za naszym pośrednictwem objęta jest ochroną ubezpieczeniową w PZU S.A. zgodnie z wymogami ustawy o gospodarce nieruchomościami.

Oferujemy bezpłatne wsparcie w uzyskaniu atrakcyjnego kredytu na zakup nieruchomości.

Szczegóły oferty:

CRYSTAL HOME Nieruchomości

Świdnica, ul. Licznikowa 5/8 -

Inga Zawadzka - Furmanek

numer licencji 22999, tel. +48 534 868 281

Informacje dotyczące opisu nieruchomości podane są przez właścicieli, mają charakter wyłącznie informacyjny i mogą podlegać aktualizacji. Oferta dotycząca nieruchomości stanowi zaproszenie do rokowań zgodnie z art. 71 Kodeksu Cywilnego i nie stanowi oferty określonej w art. 66 i art. 69 i następnych KC.

Oferta wysłana z programu IMO dla biur nieruchomości

Video

Formularz kontaktowy

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentarze